Nově na palubu letadla Norwegian Air Shuttle již zdarma pouze s malým batohem pod sedačku

Letecká společnost Norwegian Air Shuttle omezuje pravidla pro zavazadla na palubě. Pokud budete chtít mít své větší zavazadlo na palubě, budete si muset nově připlatit. Podobné kroky již v minulosti uskutečnily letecké společnosti Ryanair nebo Wizz Air.

Nově na palubu letadla Norwegian Air Shuttle již zdarma pouze s malým batohem pod sedačku

V rámci dlouhodobého konkurenčního boje mezi leteckými společnostmi a trendem zlevňování letenek, jsou letecké společnosti nuceny hledat nové příjmy peněz v rámci udržení svých zisků. Přistupují tak buď k novým a rozšířeným nabídkám v rámci svých služeb – což je pro mnohé cestující přínosné v rámci zjednodušení jejich plánovaných cest. Cestující tak mohou velmi často po koupi letenek například narazit na nabídku zvýhodněných ubytování v rámci zakoupených letenek nebo nabídky zvýhodněných půjčoven aut, kdy následně letecké společnosti inkasují odměny za provedené objednávky skrze jejich rezervační systém a mohou tak nahrazovat snižování svých zisků v rámci cen letenek.

Druhou možností, která již tak milá pro cestující není, je omezování či zpoplatňování služeb souvisejících s lety. Jednou takovou změnou je zpoplatňování druhého malého zavazadla na palubě letadla, které bylo v minulosti běžně zdarma. V minulosti jsme informovali o tomto nemilém kroku u leteckých společností Ryanair (článek zde) či Wizz Air (článek zde). Nově se u zakoupených letenek od 23.1.2020 přidává i letecká společnost Norwegian Air Shuttle.

V tomto směru v rámci nejlevnějších letenek (LowFare) je nově možné si vzít na palubu letadla bez poplatku pouze jedno zavazadlo a to o rozměru 30x20x38 cm (malý batoh či palubní kufr, které se vejdou pod nohy sedadla). Toto zavazadlo pak má „své místo“ právě v prostoru pod sedadlem a nikoliv v prostoru nad hlavou cestujícího (zpráva společnosti zde).