Změna podmínek zavazadel na palubě u Ryanair od 15.1.2018!

Pozor! Od 15.1.2018 začaly platit nové podmínky pro přepravu zavazadel u společnosti Ryanair. Změny jsou platné okamžitě a jsou platné i pro letenky zakoupené před 15.1.2018! Letecká společnost avizuje, že veškeří zákazníci, kteří nakoupili letenky dříve, byli informováni. Co se mění a co zůstává v platnosti se dozvíte v našem článku.

Změna podmínek zavazadel na palubě u Ryanair od 15.1.2018!

Stále zůstává v platnosti možnost dvou bezplatných příručních zavazadel v rámci jedné osoby. Parametry příručních zavazadel pak určuje přepravce Ryanair následovně:

  • Malé příruční zavazadlo, rozměry do 35 cm x 20 cm x 20 cm (což tedy může být například notebook, malá taštička či kabelka. Víc asi do těchto rozměrů nevměstnáte).
  • Větší příruční zavazadlo, rozměry do 55 cm x 40 cm x 20 cm (což tedy může být menší batoh nebo menší cestovní taška)

Co se mění je to, že větší příruční zavazadlo přepravce umístí do zavazadlového prostoru a na palubu si jej vzít nemůžete. Zavazadlo Vám bude odebráno na odletové bráně (tedy projdete standardně se zavazadlem až k letadlu jako doposud, ale před vstupem do letadla Vám zavazadlo odeberou). Větší příruční zavazadlo pak musí mít hmotnost do 10 kg. Pokud nesplníte podmínky velikosti a hmotnosti, může Vám být naúčtováno leteckou společností 50 EUR za takové zavazadlo a může i díky průtahům dojít až ke zpoždění letu.

Pokud trváte na ponechání zavazadla na palubě letadla, pak si od 15.1.2018 musíte zakoupit službu Přednostní nástup do letadla, která zahrnuje tuto možnost (platí i pro služby Plus, Flexi Plus a Family Plus). Co se ještě mění, je snížení poplatku za odbavené zavazadlo (NE příruční) z 35 EUR na 25 EUR (650 CZK) a zvýšení možné hmotnosti tohoto zavazadla z 15 kg na 20 kg.