Wizzair roste, stejně tak cena jeho akcií. Kam se aktuálně dostanete z Prahy s touto společností.

Nízkonákladová letecká společnost Wizzair otevírá již sedmou základnu, a cena akcií této společnosti letí nahoru. Z Prahy pak po době, kdy spíše utlumoval svou činnost, nyní oznamuje další novou linku. Jak se společnost vyvíjí, jaké linky jsou aktuálně dostupné z Prahy, jaká je možná výše kompenzací v případě zpoždění letu, to vše se dočtete v našem článku.

Wizzair roste, stejně tak cena jeho akcií. Kam se aktuálně dostanete z Prahy s touto společností.

V době, kdy byl utlumen veškerý letecký provoz takřka po celém světě, a letecké společnosti tak bojují o holé přežití – leckdy za podpory státních dotací, je zde výjimka, která budí pozornost. Letecká společnost Wizzair v posledních týdnech razantně investuje a snaží se ve vzniklém prostředí uzmout svým konkurentům tržní podíl. Zatím se snaha společnosti jeví jako velmi dobrou strategií, neboť cena jejích akcií stoupla od poloviny března o 40%. Aktivita společnosti i průběžné zhodnocení akcií je o to zajímavější, že tato letecká společnost žádnou státní podporu nedostala, ale o to více je zajímavá pro investory.

V rámci růstové strategie tak Wizzair aktuálně otevírá již sedmou základnu a to v Rumunsku ve městě Bacau. Odtud bude létat do dvanácti míst a to převážně v západní Evropě. Základna v Bacau se přidala k již šesti existující v městech Lvov, Larnaka, Miláno - Malpensa, Tirana, Londýn – Gatwick a Abu-Dhabi.